HAKKIMIZDA

       Zemberek Tasarım, tasarım sürecine 'doğru soruyu bulma' konsantrasyonu ile başlamanın; sonuca yön veren esas ve sadeleşmiş fikri ortaya çıkaran unsur olduğunu düşünüyor. Sürecin ilk ve uzun bu aşamasında, diyaloglarla ilerliyor.

Kullanıcının mekan algısı önceliği gözetilerek, mevcut yapı kısıtları, projenin gerekleri, fonksiyonların hiyerarşisi, sirkülasyon kurgusu gibi olgular; tasarımın temel fikri haline gelebiliyor. Sonlanmış projede cevaplanması gerektiğine karar verilen sorular, en basit hali ile ele alınmaya çalışılıyor. Basitleştirilmiş sorulara verilen sadeleşmiş mimari cevaplar, son kullanıcı tarafından da, soru ve mekansal cevapların hissedilebilmesini sağlıyor. Zemberek Tasarım, bu yaklaşımla, sürecin başında önceliklendirilen mekan algısının, mekan kullanıcısının, sebep-sonuç ilişkilerini okuyabilip dolayısı ile anlamlandırabildiği bir dahil olma sürecini tetiklemeyi hedefliyor.

Basak Emrence 1977 de Ağrı da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa' da tamamladı.1998 yılında İTÜ mimarlık bölümünü bitiridi. Çeşitli ofislerde çalıştıktan sonra, çalışma hayatına; 2000 yılından bu yana kurucu ortağı olduğu Zemberek Tasarım' da devam etmekte.

Safak Emrence 1976 da İstanbul' da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul' da tamamladı.1998 yılında İTÜ mimarlık bölümünü bitiridi. Çeşitli ofislerde çalıştıktan sonra, çalışma hayatına; 2000 yılından bu yana kurucu ortağı olduğu Zemberek Tasarım' da devam etmekte.

KURUCU ORTAKLAR

unnamed.jpg

Basak Emrence

MIMAR

ITU

unnamed (1).jpg

Safak Emrence

MIMAR

ITU

EKİP

Murat Çakan.JPG

Murat Çakan

ÜRÜN TASARIMCISI

MSGSÜ

fatma_2.jpg

Fatma Altıntas

MIMAR

YTU

aybuke_2.jpg

A. Aybüke Samast

MIMAR

ODTU - Bilgi Uni MArch

Damla Pınar Çelik.jpg

Damla Pınar Çelik

MIMAR

MU - ITU MArch

Teşekkürler

Anıl Asal

Aras Şahin
Başak Bakkaloğlu
Cansu Sezer
Cihan Şahin
Çağla Abdu Dönmez

Ece Ilgın Avcı
Ecem Kukul
Elif Molla
Gülşah Aykaç
Gümrah Kanat
Hazal Karaöz
Melodi Acar
Merve Gedik
Murat Yaşar
Pelin Sezgin
Pınar Sünbül
Samet Kuzu

Zeynep Kalkan