1/15

                                                                                      Uluslararası bir ayakkabı markasının                                                                                            Türkiye distribütörü olan şirketin ana                                                                                              binasında yer alan mekanda, markanın                                                                                        performans ayakkabıları sergileniyor.

 

      Showroom; sipariş dönemlerinde, markanın satış temsilcileri tarafından bayii temsilcilerine, sezon ürünlerinin sunumu amacıyla kullanılıyor.

      Markanın performans ayakkabılarında bulunan, rahatlık, esneklik ve akıcı hareket deneyimi gibi unsurlar; mekandaki eğrisel organik formun sürekliliğine referans oluyor. Koşu, yürüyüş ve fitness ürünlerinin sergilendiği mekanda, dinamizmi çağrıştıran akıcı yapı; hızlı ve aktif bir yaşam stilinin mekansal karşılığına işaret ediyor. 

       Eğrisel sergileme sistemi, mümkün olduğunca, tüm ürünlerin aynı bakış noktasından uzaktan da algılanabilmesini sağlayarak, mekanın merkezinde konumlanan toplantı masasını, bir amfi tipolojisinde çevreliyor.

       Binanın bodrum katında konumlanan mekanın, küçük bir iç bahçeye açılan bir cephesi mecvut. Bu bahçe, ürünlere olan konsantrasyonu engellemeyen ve akıcı yapıyı kesmeyen bir denge amaçlanarak, manzarayı net biçimde çevçeveleyen bir yarık yaklaşımıyla, mekana nefes oluyor.

       Sergileme sisteminin plan düzleminde içbükey olduğu noktalarda, rafların; kesitte yükseldikçe büküm merkezinden uzaklaşarak geriye doğru giden dizilimi, markanın her sezon farklılaşan, özelleşmiş ürün grupları için, kesintisiz yapı içerisinde var olabilecek bir zonlama imkanı sağlıyor.

       Markanın spor tekstil ürünlerinin sergilendiği kayar mesh panolar; eğrisel raf sistemine paralel bir mekanizma üzerinde konumlanarak, tekstil ürünleri ile farklı ayakkabıların kombinlenerek sunulmasına imkan sağlıyor.

KONUM

Istanbul

TARİH

2015

ALAN

110 sqm

MÜŞTERİ

Olka Sport

FOTOĞRAFÇI

Safak Emrence

TASARIM EKİBİ

Basak Emrence

Safak Emrence

Ece Ilgın Avcı

Pınar Sünbül

Cansu Sezer

Skechers

Performance Showroom

İLETİŞİM

Basçavus Sok. Evtas Is Hanı 31/12 34720
Kadıköy / ISTANBUL / TÜRKIYE

Tel +90 216 338 50 62, Fax +90 216 338 51 63

Email info@zemberek.org

© 2020 by Zemberek. 

  • White Instagram Icon
  • White Facebook Icon
  • Beyaz Pinterest Simge
  • Beyaz LinkedIn Simge
  • Beyaz Tumblr Simge
  • Beyaz Heyecan Simge