top of page

                                                                                                                         Proje bir tekstil firması için, 600m2lik bir alanda                                                                                                                           içerisinde showroom,ofis ve depo işlevlerini                                                                                                                                   barındıracak bir alan tasarlanmasıydı. Proje                                                                                                                                   konsepti oluşturulurken, sergileme alanının                                                                                                                                   etkin ve farklı kullanımı,  sirkülasyondaki süreklilik ve mekansal bütünlük üzerinde duruldu.

          Sergileme alanlarının yanısıra ofis ve depo alanlarınını da bünyesinde barındıran mekanda, proje konsepti kullanıcıyı diğer işlevlerden ayıracak şekilde katmanlaşarak en dışta  ve içerde bir kabuk katmanlaşması ile sonuçlandı. 

          Dış kabuk ahşap direklerle sağlanırken iç katmanda pvc boruları kullanıldı. Bu sayede sergi alanındaki süreklilik ve koleksiyonlar arası ayrıştırma esnekliği sağlanmış oldu.

Girişte yer alan duvar yatay olarak yerleştirilen 2 farklı renkte deney tüpleriyle tasarlanarak markanın dinamik yapısını refere eden imgesel bir öğeye dönüştü. Sergileme alanında , büyük genişlikteki düşey borular sınırları tanımlarken, içlerine yerleştirilen ledlerle aydınlatma birimi olarak için de kullanıldı. Zeminle fiziksel ilişki kurmayan bu borular farklı yüksekliklerde üretilerek ana kabuğu şekillendirdi.

         Askı üniteleri tavandan pvc boruların önüne sarkıtılarak oluşturuldu ve orta alan için aynı formu takip eden askı modülleri üretildi.

        En dışta yer alan ahşap direkler sergileme mekanına iç sirkülasyon alanı tanımlarken ofis ve depo bölümlerine yarı geçirgen bir sınır tanımlamış oldu .

Bulur Tekstil

Moskova Showroom

KONUM

Moskova / Rusya

TARİH

2012

ALAN

600 sqm

MÜŞTERİ

Bulur Tekstil

FOTOĞRAFÇI

Safak Emrence

TASARIM EKİBİ

Basak Emrence

Safak Emrence

Zeynep Güngör Özder

Didem Saglam

bottom of page